Menu
Witajcie, mam tyle przeżyć, że trudno wszystko pozbierać w jedną całość. Jeden dzień na plaży i w basenach, potem nurkowanie, wypad do Cairo i tak w sumie nie wiem od czego zacząć
 Zacznę od nurkowania,  coś czego nie planowałam, ale gdy miałam możliwość zobaczyć i poczuć  jak to się robi i jakie przyjemne jest to przyjemne to wtedy podjęłam decyzję o wypłynięciu w może i nurkowanie na 7-8 metrach przy wyspie koralowej.
Jak to się stało? Umówili mnie rodzice w Diving Group na test, który polegał na tym iż z plaży przy asyście płetwonurka- nauczyciela  z już założoną butlą tlenową i całym ekwipunkiem poszłam nurkować. To trwało około 7 min. Wtedy wiedziałam już, że mi się to podoba. Płetwonurek porozmawiał z moimi rodzicami i przekonał ich, że mogę nurkować na pełnym morzu.
 


cz.2
 
 Wieczorem, gdy już skończyły się tzw. Show time" czyli pokazy ogni tańce beduinów czy tańce brzucha, zorganizowaliśmy sobie sami muzykę i przy niej tańczyliśmy. 
 
 
Wyjazd do Hurgady. Rodzice wraz ze znajomymi wynajęli taksówki i wieczorem pojechaliśmy do dużego miasta w Egipcie. Taksówkarz na miejscu przydzielił nam lokalnego Egipcjanina, który nas oprowadzał po sklepach i bazarach. Samo chodzenie po sklepach nie wydawało się niebezpieczne, ale już przejście przez ulicę to było prawdziwe wyzwanie, a ja nazwała bym to "próba popełnienia samobójstwa". Tak dosłownie! strumień aut, które nie zatrzymuje się, brak pasów i pewnym momencie wchodzi w to nas przewodnik i pokolei zatrzymuje auta. Te dalsze jadą dalej, my już na środku, te za nami już ruszyły, ani w jedną ani w druga stronę. Nasz przewodnik znowu ruszył już ku krańcu jedni i udało mu się zatrzymać samochody i doszliśmy w końcu na 2 stronę jedni. To był 1 pas i to samo z autami jadącymi w drugą stronę Taką makabrę powtarzaliśmy jeszcze z 5 razy. Moja mama dostawała za każdym razem prawie zawału serca.Zawsze nas przed przejściem uspokajał Egipcjanin i mówił, że będzie dobrze.
 
 

2018

Witajcie, przekazuję materiał  filmowy z pokazu mody w szkole Gimnazjum  nr 1 . Wykonałam dla mojego brata Kamila maskę według jego projektu. Maskę zamówiłam przez internet, ale design tej maski nie był ciekawy. Przygotowałam farby (białe i czarną) i według wytycznych Kamila i filmu "Spectre" wykonałam malowanie. Oczywiście jako artystka nie wykonałam kopii 1:1, ale opierając się na filmie stworzyłam własny indywidualny projekt.

 

 Brat jeszcze gdzie kupić cylinder by jak najlepiej dostosować strój do James'a Bonda z filmu  Spectre

 

 

wersja extended

 

wersja midiem extended

 

 

 24-02-2018

Witajcie, jak wiecie rysuję, uczę się różnych technik rysowania, Was oczywiście zawsze namawiam na wzięcie do ręki ołówka i spróbowanie. Nikt nie jest od razu Janem Matejko, ale warto zacząć. Nigdy nie będziecie mieli żalu do siebie, że nie próbowaliście.

Dziś chciałam Wam pokazać co uczyłam  się na szkicowniku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23-12-2017

Witajcie, po naprawdę długiej przerwie wracam do rysowania. Przerwa ta wynikła z powodu nauki, klasa 7 to nie dosyć że nowe przedmioty, to w wyniku reformy przerobienie materiału w rok, jaki był przez 1,5 w gimnazjum. Bywały dni, nawet tygodnie, że nie mogłam siąść do mojego hobby, bo wszędzie tylko nauka i nauka.

Teraz w święta zbliżające wreszcie mam dla siebie czas i od razu zabrałam się dorysowania.

 

Ten rok był rokiem wyrzeczeń uświadomienia sobie, że czas należy szanować i żal ... żal, że zbyt dużo czasu zajmuje nam nauka. Gdy rodzice opowiadają, jak oni spędzali czas ile bywali na boisku, na podwórku to teraz jest to dla nich też nie zrozumiałe, że życie nas młodych zamieniono w bieg ku nauce.

Podsumowując moje myśli chciałam Wam podziękować za cały rok 2017 w którym wy "moi Fani" czytelnicy, obserwatorzy czytaliście i oglądaliście moje artykuły i rysunki oraz opisy wycieczek i wizyt w muzeach i imprezach.

 
Życzę Wam

Dużo radości, szczęścia i śniegu
w święta Bożego Narodzenia
oraz szaleństw sylwestrowej nocy

 

Na zakończenie przedstawiam 3 rysunki z serii Star Wars, gdyż jak wiecie mamy kolejną część filmu w kinach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szukaj

Zapisz się do otrzymywania wiadomości o nowościach na stronie:

Prawidłowo dokonano wpisu

Translate for English

Polish English

CB Online

  • Online Users: 0
  • Offline Users: 1
  • Guests: 5

Jeśli chcesz zostać poinformowany o nowych rysunkach zapisz się:

Nazwa:
Email:

Liczba odwiedzin:

7.png7.png0.png6.png8.png
Dzisiaj:3
Wczoraj:65
W tym tygdoniu:441
W tym miesiącu:2050
Wyświetleń łącznie:77068

Visitor Info

  • Adres ip odwiedzającego: 54.196.110.222
  • Browser: Unknown
  • Browser Version:
  • Operating System: Unknown

Liczba osób na stronie:

1
Online

sobota, 26, maj 2018 01:51

Enej

Gimnazjum nr 2 w Tarnowskich Górach

Natalia Shroeder

Music Poland

Ok, Art - Galeria Sztuki

Грязная вода в квартире? Закажите фильтры для квартиры